Jste zde: Osman.cz Tmely a lepidla Autotmely Ranal - ALU tmel

Ranal - ALU tmel

ALU - Tmel s hliníkovým práškem 0,5kg + tužidlo

Dvousložkový polyesterový tmel s přídavkem speciálního hliníkového prášku. Charakterizuje se velkou elastičnosti a přilnavosti, což jej umožňuje používat na díly, které jsou vystaveny mechanickým otřesům. Jeho sesychání je daleko menší než u ostatních tmelů. Vhodné použití je na velké prohlubně, na vyrovnávání dílu o velké ploše. Vzhledem jeho odolnosti vůči vysokým teplotám je vhodné jej použít na díly, které jsou vystaveny vysokým změnám teplot(např. víka motoru). Při teplotě do 90˚C neztrácí své vlastnosti. Po obroušení jeho povrch je hladký. Povrch tmelený tmelem ALU je elektrostatický.

Vhodné použití na následných podkladech:
Železo
Hliník
Plniče akrylové dvousložkové
Stará barva
Lamináty polyesterové Pozor: nepoužívat přímo na reaktivní plniče (washprimer), 1-komponentní akrylové a nitrocelulózové materiály.

Na tmel ALU je vhodné nanášet:
Jemný tmel FEIN
Stříkací tmel UNI-SPRAY
Akrylové plniče RANAL

Poměr míchání: Tmel ALU 100 váhových části. Tužidlo 2 – 2,5 váhových části. Pozor! Je nutno se vyvarovat předávkováním tužidla. Příčinou může být probarvení vrchního laku. Směs natuženého tmelu nikdy nevracet do nevypotřebovaného obsahu tmelu v plechovce.

Postup: Složky důkladně smíchat, zachovat poměr míchání. Tmel nanášet na přebroušený, očištěný a odmaštěný povrch. Nanášet pomocí stěrky do vrstvy o síle 4–5mm. Mezi nanášenými vrstvami dodržovat přestávky z důvodu proschnutí nanesené vrstvy tmele. Pozinkované a hliníkové povrchy je nutné předem zmatovatět brusnou rohoží. Při broušení „za mokra” je potřeba vrstvu tmelu důkladně vysušit. Pozor! Nepoužívat při teplotě pod 10˚С.

Doba zpracovatelnosti(od momentu smíchání s tužidlem): Od 5 do 6 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí: 20 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí je možno zkrátit navýšením teploty na 60˚С po dobu 10min.

Broušení na sucho: Počáteční broušení – Р80 – Р120. Koncové broušení – Р120 – Р240 Barva: Tmavošedý.

Čištění nářadí: Ředidlo do nitrocelulózových materiálu.

Záruční doba: Uskladňovat v suchém a chladném prostředí, mimo dosah tepelných zdrojů, chránit před slunečními paprsky. Záruční doba tmelů v neporušených obalech je 12měsíců, tužidel 18měsíců při teplotě 20ºC.

 

© 1991 - 2019 Barvy laky Osman - Ostrava, Opava, Hlučín
Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů
Všechna práva vyhrazena.

paticka